200 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA

Menü
Ezine Klasik Peynir Çeşitleri 

Ezine Klasik Peynir Çeşitleri 

Ezine Klasik Peynir Çeşitleri 

Ülkemizin en ünlü süt ürünlerinden biri olan Ezine klasik peynir adından anlaşılacağı üzere Çanakkale’nin Ezine ilçesinde üretilmektedir. Bu bölgede tamamen doğal koşullarda beslenen hayvanların sütlerinden elde edilen Ezine klasik peynir çeşitleri sütün elde edildiği hayvana göre değişiklik göstermektedir. Örneğin inek sütünden elde edilen Ezine peynirleri diğer benzerlerine göre daha beyaz ve gözenekli bir yapıya sahiptir. Keçi sütü ile yapılan Ezine klasik peyniri ise içeriğinde ender bulunan keçi sütünden üretildikleri için kendilerine has bir tada sahiplerdir. Son olarak koyun sütü diğer sütlere göre daha yağlı bir yapıda oldukları için normal peynirlere göre daha sarı ve ağızda dağılan bir yapıya sahiplerdir.

Ezine Klasik Peynir Fiyatları

Ezine klasik peynir çeşitleri farklı hayvanların sütlerinden üretildikleri için fiyatları da farklılaşmaktadır. Bu noktada Ezine peynir fiyatlarını etkileyen ilk şey hangi hayvanın sütünden üretildiğidir. İnek sütü koyun ve keçi sütüne göre daha çok olduğu için inek Ezine peynirleri diğerlerine görece daha ucuz fiyatlara sahiptir. Piyasada yer alan diğer peynirlere göre Ezine peynirleri ise daha doğal oldukları için biraz daha pahalıya satılmaktadır. Ancak bu noktada düşünülmesi gereken şey alınacak peynirin içeriğinin ne derece doğal olduğudur. Diğer peynir çeşitlerinin içine bazı katkı maddeleri veya tatlandırıcılar katılabilirken doğal klasik Ezine peynirleri tamamen sütten üretilmektedir. Bu noktada sağlıklı ve katkı maddesi olmayan peynir yemek isteyenlerin ilk tercihi Ezine peyniri olmaktadır.

Ezine Klasik Peynir Satın Al

Ezine klasik peynir çeşitleri almak isteyenler için birkaç farklı yol vardır. Bunlardan ilki özellikle yakın çevrede oturan kişilerin Ezine ilçesine giderek veya o ilçeden gelen satıcılardan bu peynirleri almasıdır. Diğer bir seçenek ise şehirlerde bulunan doğal ürünler satan güvenilir mağazalardan bu ürünler satın alınabilmektedir. Son olarak ise özellikle son dönemde büyük bir hızla gelişen internet alışverişi yolu ile klasik Ezine peyniri almaktır. Özellikle bölgede üretim yapan firmaların internet siteleri aracılığıyla hem güvenli hem de uygun fiyatlara istediğiniz çeşitte Ezine peyniri alabilme imkânı sunulmaktadır.

etiketler
Ödeme

Whatsapp