200 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA

Menü
Kaşar Peynir Kalori  

Kaşar Peynir Kalori  

Kaşar Peynir Kalori  

Ülkemize en çok tercih edilen peynirlerden biri olan kaşar uzun yıllardır hem üretiliyor hem de yoğun olarak tüketiliyor. Ülkemizde yöresel olarak üretilen pek çok kaşar çeşidi olsa da en öne çıkanı Kars kaşarıdır. Kars kaşarları büyük tekerlekler halinde üretilip küflendirilerek satılmaktadır. Üretimi oldukça kolay olan kaşar peynirlerini evde kendi imkânlarınızla da rahatlıkla yapabilirsiniz. Ancak bu noktada bazı sürelere dikkat etmeniz ve sütün mayalanması için uygun zamanı gözetmeniz gerekmektedir. Kaşar peynir kalori açısından diğer peynirlere göre daha zengindir. Bu sebeple kaşar protein ve yağ açısından sahip olduğu değerler ile dikkat çekmektedir. Genel olarak aperatif ürünlerin içerisinde kullanılsa da kaşar peyniri son yıllarda ana yemeklerin içerisine tat katmak için kullanılmaya başlandı.

Kaşar Peyniri Besin Değerleri

Kaşar peynir kalori açısından diğer peynirlerden biraz daha fazla besin değeri taşımaktadır. Kaşar çeşitlerine göre değişen kalori sayısı olsa da genel olarak 100 gramlık bir kaşar peyniri ortalama 400 kalori değerine sahiptir. Bu noktada uzmanlar kaşar peynirinin tüketiminin kontrollü olması yönünde kişileri uyarmaktadır. Özellikle yoğun miktarda protein ve yağ içermesinden dolayı uygun kullanımda vücuda büyük faydalar sağlayabilmekte ancak fazla kullanımda kilo almaya sebep olabilmektedir. Uygun miktarlarda tüketildiğinde kas kütlesi oluşmasına yardımcı olurken barındırdığı vitaminler sayesinde bağışıklık sistemine de destek olmaktadır.

Kaşar Peyniri Satın Al

Kaşar peynir kalori ve besin değeri olarak zengin olmasının yanı sıra çok lezzetli bir yiyecektir. Bu özelliklerinden dolayı yoğun olarak talep edilen kaşar peynirini neredeyse gıda satan her işletmede rahatlıkla bulabilirsiniz. Ancak kaşar peyniri alırken bazı kurallara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunların ilki ve en önemlisi açık şekilde satılan peynirlerden uzak durmanız yönündedir. Özellikle peynirler hayvansal besin kaynakları oldukları için açık hav ile temas ettikleri zaman bozulma yaşamaktadırlar. Bunun yanı sıra kaşar peyniri alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise içerisine herhangi bir koruyucu katılıp katılmadığı yönünde olmalıdır. Bu noktada endişe yaşayan kişiler kaşar üretimi yapan firmaların internet siteleri üzerinden uygun fiyatlara istedikleri ürünün siparişini verebilmekte ve güvenle tüketmektedirler.

 

 

etiketler
Ödeme

Whatsapp