200 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA

Menü
Kaşar Peyniri Kaç Kaloridir?

Kaşar Peyniri Kaç Kaloridir?

Kaşar Peyniri Kaç Kaloridir?

Kaşar peyniri ve diğer bütün peynirler Türk mutfaklarında büyük bir yere sahiptir. Bu yüzden de birçok çeşidi bulunmaktadır. Çeşitlerin ise her biri kendine has özellikler taşımaktadır. Bu yüzden de hepsinin kalorileri farklıdır. Kaşar peyniri kaç kalori olduğu ise çeşidinden dolayı söylemek oldukça zordur. Çeşitlerine göre kalori miktarları ise şunlardan oluşmaktadır:

-Taze kaşar peynirinin 20 gramlık bir dilimi yaklaşık olarak 70 ile 75 kalori arasında değişkenlik göstermektedir.

-Eski kaşar peynirinin 25 gramlık miktarında toplamda 72 ile 76 kalori olmaktadır.

-Kars kaşarı 10 gramlık bir diliminde yaklaşık olarak 35 ile 38 arasında bir kalorisi olmaktadır.

-Trakya kaşarının 100 gramlık bir diliminde 381 kalori bulunmaktadır.

Kaşar Peyniri 2021 Fiyatları

Kaşar peyniri kaç kalori miktarlarının düşük olmasından ve sağlıklı bir peynir çeşitlerinden biri olmasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Bu yüzden de piyasa da birçok marka ile birlikte farklı fiyat çeşitleri de bulunmaktadır. Sağlıklı bir kaşar peyniri tüketmek için düşük fiyatlarda bulunan kaşar peynirleri tercih edilmemesi gerekmektedir. Böylelikle sağlıklı bir şekilde besin değerlerine sahip olunmaktadır. Bununla beraber ise kaşar peyniri alınırken içerisinde bulunan süt miktarı, gramı ve sarılık oranına dikkat edilmesi gerekmektedir. Böylelikle hem fiyat konusunda hem de sağlık konusunda doğru bir seçim yapılmaktadır.

Kaşar Peynir Çeşitleri Nelerdir?

Kaşar peyniri kaç kalori olduğu birçok çeşidine göre değişmektedir. Bunun sebebi ise yapılışı ve besin değerlerinden kaynaklanmaktadır. Ülkemizde ise beyaz peynirden sonra en çok tüketilen peynir çeşidi kaşar peynir olduğu için çeşidi oldukça fazladır. En çok bilinenler ise şunlardan oluşmaktadır;

-Taze kaşar (İmalatından hemen sonra tüketilmesi gerekmektedir.)

-Eski kaşar (Koyun sütünden elde edilen bu kaşar peynirinin oluşumu 6 ay da olmaktadır. O yüzden de çok değerli olmaktadır. 3 yıl boyunca ise bozulmadan saklanabilmektedir.)

-Kars kaşarı (Büyük ve dairesel biçimde üretilmektedir.)

-Trakya kaşarı (Trakya yöresinde üretilen ve sıklıkla tercih edilen kaşar peyniri türüdür.)

-Cevizli kaşar peyniri (Zonguldak bölgesinde yapılır ve omega 3 yönünden zenginleştirilmiş bir kaşar peyniridir.)

Ödeme

Whatsapp