200 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA

Menü
Kaşar Peyniri Nasıl Muhafaza Edilir?

Kaşar Peyniri Nasıl Muhafaza Edilir?

Kaşar Peyniri Nasıl Muhafaza Edilir?

Kaşar peyniri nasıl muhafaza edilir sorusu birçok kişinin merak ettiği konulardan biridir. Bunun nedeni ise alınan kaşar peynirlerin kısa bir süre içerisinde sertleşmesi veya küflenmesinden kaynaklanmaktadır. Kaşar peynirini uzun süre boyunca muhafaza edebilmek için kullanılacak kadar olan kısım kesilerek derin dondurucu da saklamak bir çözümdür. İhtiyaç olması halinde ise dondurucuya atılan kaşar yeniden çıkarılarak kullanılabilmektedir.

Bu çözüm haricinde ise kaşar peyniri muhafaza etmek için günlük kullanılacak şekilde dilimlemek ve geri kalan kısmını bir buzdolabı poşetine veya hava almayan kapların içerisine koyularak buzdolabının içerisinde saklanabilmektedir. Kaşar peyniri dolap içerisinde muhafaza esnasında poşetin ile yapılırken içerisinde hava birikmemesine özen gösterilmesi gerekmektedir. Hava biriken poşetler nemlenmesine ve daha sonrasında ise küflenmesine sebebiyet vermektedir. Böylelikle Kaşar peyniri nasıl muhafaza edilir konusuna bir açıklık getirilmiş olunmaktadır.

Eski Kaşar Nerede Muhafaza Edilir?

Kaşar peyniri nasıl muhafaza edilir sorusunun yanı sıra Kars kaşarı veya bilinen adı ile eski kaşarın muhafazası da oldukça önemlidir. Çünkü çok sevilen ve pahalı olan bir üründür. Muhafaza edilmesi doğru bir şekilde yapılmaması durumunda ise kısa sürede bozulmaktadır. Bunun için iki yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki kullanılacak olan kadarın buzdolabının alt kısmına koymak diğer kalan kısmını da dondurucuya koymak olmaktadır. Böylelikle diğer kalan kısım bozulmamaktadır. Eski kaşarı bozulmadan tüketebilmek için ikinci yol ise buzdolaplarında bulunan sebzelik veya diğer az alan soğuk yerlere koymak olmaktadır. Böylelikle soğuk hava ile az temas ederek bozulması engellenmektedir.

Eski Kaşar Peyniri Nasıl Elde Edilir?

Eski kaşar peyniri daha çok Kars da yapılan bir kaşar peynirdir. Diğer günlük kullanılan kaşar peynirlere göre daha meşakkatli ve zor yapılan bir peynirdir. Bu peynir yapım aşamasında çiğ süt, peynir mayası ve yoğurt kullanılmaktadır. Tadını ve kıvamını elde etmek ise günler süren işlemler sonrasında ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden de herkes tarafından çok sevilen ve değer olarak da piyasa da bulunan kaşar peynirlere oranla fiyatı daha yüksektir. Çünkü harcanan zaman ve emek miktarı çok üst seviyelerde olmaktadır.

Ödeme

Whatsapp