200 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA

Menü
Kaşar Peynirin Küf Olmaması İçin Ne Yapılır

Kaşar Peynirin Küf Olmaması İçin Ne Yapılır

Kaşar Peynirin Küf Olmaması İçin Ne Yapılır?

Kaşar peynirin küf olmaması için ne yapılır sorusu birçok kişinin evlerinde var olan bir sorun olarak, kaşar peynirinin küf olmaması için iki şekilde çözümü bulunmaktadır. Bunlardan ilki yenilecek kadar kaşar peynirin buzdolabının alt kısmında tutulması ve fazla olan kısmının da dondurucuya koyulmasıdır.

İkinci çözüm önerisi ise kaşar peynirlerini kullanılacak kadar olan kısmını hava geçirmeyen cam bir kâseye koyduktan sonra geri kalan kısmını buzdolabı poşeti ile buzdolabına koymaktır. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken ise buzdolabı poşetinin içerisinde hiçbir şekilde hava kalmamasıdır. Böylelikle kaşar peynir küf olmadan tüketilmesi sağlanmaktadır.

Kaşar Peyniri Derin Dondurucuda Muhafaza Edilir Mi?

Kaşar peynirin küf olmaması için ne yapılır sorusu için dondurucu kullanılır mı gibi sorular herkesin aklında bulunmaktadır. Kaşar peyniri çabuk küflenen ve sertleşen bir madde olmasından dolayı ise dondurucu gibi yerlerde saklanmasında herhangi bir sorun olmamaktadır. Ancak dondurucudan çıkarttıktan sonra buzun erimesi ile altında biriken sular kaşar peynire zarar vermektedir. Bu yüzden de kaşar peynirin erime sürecinde sıklıkla takip edilerek altında biriken suyun boşaltılması gerekmektedir. Böylelikle uzun süre boyunca küflenmeden kaşar peyniri tüketilmektedir.

Kaşar Peynir Özellikleri Nelerdir?

Kaşar peynirin küf olmaması için ne yapılır sorusu haricinde ise kullanılan kaşar peynirlerin özelliklerini de bilmek gerekmektedir. Böylelikle katkı maddesi olmayan bir kaşar peynirin tüketilmesi sağlanmakta ve küflenme hızı düşük seviyelere inmektedir. Kaşar peynirin özellikleri ise şunlardan oluşmaktadır:

-Dış görünüşü genellikle düzgün olmaktadır. Kehribar sarısı denilen bir sarı renkte olmakta ve ne çok sert ne de çok kalın bir yapıya sahiptir.

-Gerçek bir kaşar peynirinin iç görünüşü kehribar sarısına benzeyen bir renkte olmaktadır. Dışı ise hem beyaz hem de sarı arasında bulunan bir renkte olmaktadır.

-Kaşar peynirleri genellikle gözeneksiz olmaktadır.

-İçerisinde bulunan az miktarda tuzdan dolayı hafif tuzlu bir tada sahiptir.

-Dolgun ve keskin bir kokuya sahip peynir türüdür.

-Isı ile temas etmesi halinde ise esnek bir yapıya dönmektedir.

-Süt çeşidine ve yapılış şekline göre de birçok şekilde değişiklik göstermektedir.

Ödeme

Whatsapp