200 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA

Menü
Lezzetli İthal Peynir Çeşitleri

Lezzetli İthal Peynir Çeşitleri

Lezzetli İthal Peynir Çeşitleri

Dünyanın en çok tüketilen besinlerinden biri olan peynirler birbirinden çok farklı çeşitlere sahiptir. Peynirler hem kahvaltı masalarının hem de günün diğer tüm öğünlerinde rahatlıkla kullanılabilen bir besindir. Bu noktada binlerce yıl önce Orta Asya’dan tüm dünyaya yayılan peynir yapma kültürü her bölgede farklı bir özellik göstererek o bölgenin yöresel ürünü haline gelmiştir. Günümüzde ise yöresel peynirler gelişen ulaşım ve ticaret yolları ile tüm dünyaya yayılmıştır. Her evde bulunması gereken lezzetli ithal peynir çeşitleri denildiği zaman ise akla ilk mozzarella ve cheddar gelmektedir. Özellikle lezzetli pizzaların vazgeçilmezi olan mozzarella ve hamburgerlerin olmazsa olmazı olan cheddar bu özellikleri ile tüm dünyaya yayılmayı başardı.

İthal Peynir Çeşitleri ve Fiyatları

Günümüzde lezzetli ithal peynir çeşitleri pek çok işletmede satılmaktadır. Bu noktada alacağınız peynir çeşidini belirlerken nerede kullanacağınız büyük önem taşımaktadır. Örneğin Mozzarella peyniri günlük kullanım için uygun olsa da genel olarak pizzalara lezzet katmak için kullanılmaktadır. Parmesan peyniri ise yine akşam yemekleri için hamur işini lezzetlendirmek için genel olarak kullanılmaktadır. Gorgonzola peyniri ise özellikle yapılan aperatif sandviçlerin içerisinde veya davetlerde yapılan kanepelerde kullanılmaktadır. Bu ve diğer tüm ithal peynirlerin fiyatları ise yapılırken kullanılan süt oranına ve yine oluşum sürecinin ne kadar sürdüğüne göre değişmektedir.

Yabancı Yöresel Ürünler

Yabancı yöresel ürünler denildiğinde her ülkeyi temsil eden farklı bir ürün gelmektedir. Örneğin Rusya matruşka bebekleri, Fransa denildiğinde ise muhteşem şarapları akla gelmektedir. Bu noktada dünyaya lezzetli ithal peynir çeşitlerisunan ülke ise İtalya olmuştur. Şu an dünya üzerinde her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz mozzarella ve parmesan gibi peynir çeşitleri tamamen İtalya’nın yöresel ürünleridir. Yine İtalya gibi dünyaya lezzetli peynirler süren diğer bir ülke ise İngiltere’dir. Hamburger kullanımı için vazgeçilmezlerden olan cheddar peyniri İngiltere’ye ait yöresel bir lezzettir. Bu noktada yabancı yöresel ürünleri tercih ederken bazı konulara da dikkat etmeniz gerekmektedir. Üretim ve ithali devlet denetiminde olan firmaları tercih etmeniz alacağınız peynirin kalitesi açısından önemli bir noktadır.

 

etiketler
Ödeme

Whatsapp