200 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA

Menü
Yöresel Peynir Çeşitleri  

Yöresel Peynir Çeşitleri  

Yöresel Peynir Çeşitleri  

Dünyada peyniri üreten ve diğer milletlere tanıtan ilk insanların Türkler olduğu düşünülmektedir. Bu noktada özellikle ülkemizin kültürüne yerleşmiş olan peynir üreticiliği her bölgede farklı şekillerde kendini göstermektedir. Sonuç olarak pek çok farklı peynir çeşidi oluşmuş ve yöresel olarak üretimi yapılmaya başlanmıştır. Örneğin Kars kaşarı veya Ezine peyniri bu yöresel ürünlerin en öne çıkanlarıdır. Ancak bunların yanında neredeyse her şehre özgü yöresel peynir çeşitleri bulmak da mümkündür. Özellikle son yıllarda yeme içme alışkanlıklarında yaşanan değişimden dolayı insanlar daha doğal ürünlere rağbet göstermeye başlamıştır. Bu da unutulmaya yüz tutmuş pek çok peynir çeşidinin yeniden hayatımıza girmesine imkân sağlamıştır.

Yöresel Peynir Fiyatları

Yöresel peynir çeşitleri birbirinden çok farklı fiyatlara sahip olabilmektedir. Bunun ilk nedeni tabi ki üretim için harcanan emektir. Bazı peynirler bir günde üretilebilirken özellikle Kars kaşarı gibi peynir çeşitlerini üretmek için çok uzun zaman beklemek ve büyük emek sarf etmek gerekmektedir. Bunun yanı sıra peynirin üretiminde kullanılan süt miktarı ve peynirin hangi hayvanın sütünden üretildiği de büyük önem taşımaktadır. Özellikle yöresel ürünler diğer fabrikasyon peynirlere göre daha doğal ve daha az katkı maddesine sahip oldukları için göze biraz daha pahalı gelebilmektedir. Bu noktada düşünülmesi gereken ise gerçekten doğal ve sağlıklı bir peynirin tabii ki fabrikasyon üretime tabi tutulmuş ürünlerden daha masraflı olabileceğidir.

Yöresel Peynir Satın Al

Günümüzde yoğun olarak talep gören yöresel peynir çeşitleri özellikle büyük marketlerde rafları süslüyor. Ancak alıcıların bu ürünlere ulaşmasının tek yolu büyük marketler değil. Alıcılar ve üreticiler için en uygun olan seçenek eğer üretim yerinin yakınlarında oturuyor iseniz direkt olarak üreticiden bu ürünleri temin etmeniz yönündedir. Bu imkâna sahip değilseniz şehirlerde bulunan yöresel doğal ürünler satan işletmelerden istediğiniz peyniri alabilirsiniz. Bunun yanı sıra son yıllarda etkinliğini artıran online alışveriş seçeneği ile de peynir alabilirsiniz. Özellikle üreticilerin internet sitesi üzerinden yaptığınız alışverişlerde lezzet garantisinin yanı sıra çok büyük fiyat avantajları da elde etme imkânına sahipsiniz.

etiketler
Ödeme

Whatsapp