200 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA

Menü
Yöresel Peynirlerimiz

Yöresel Peynirlerimiz

En Meşhur Yöresel Lezzetler Kaytanlar Peynircilikte

Ülkemizde en çok tüketilen peynir çeşitlerinin başında, yöresel olarak üretilen peynirler de gelmektedir. En az ithal peynirler kadar tercih edilen yöresel peynirler, ülkemizin dört bir yanında farklı teknikler ile yapılmaktadır. Damaklarda bıraktığı tatlarıyla ve güzel görünümleriyle herkesin sofralarını süslemektedir. Ülkemizin en doğusunda en batısına hemen hemen her ilde yapılan yöresel peynirler hem tatları hem de insan sağlığına olan faydalarıyla ön plana çıkmaktadır. Sarı rengi ve parlak yapısıyla meşhur Kars’ın gravyer peynirinden, orta sertlikte ve tam yağlı olan Çanakkale’nin Ezine peynirine ve içerisine katılan otlarla muhteşem bir lezzete sahip olan Van otlu peynirine kadar birçok alternatif ile buluşmamız mümkündür. 

Vücudumuz İçin En Sağlıklı Peynirler

Kahvaltılarda her daim tüketilen yöresel peynirler, insan vücuduna kattığı vitamin ve mineraller ile en sağlıklı ürünlerin başında gelmektedir. Vücuda katmış olduğu enerjiye ek olarak, içerisindeki bileşenler ile kemikleri de güçlendirir ve diş çürümelerini de önleyebilir. Düzenli beslenme ve sağlıklı yaşamın en önemli öğünü kahvaltının vazgeçilmezi olan yöresel lezzete sahip peynirleri bulmak günümüzde çok kolay. Eskiden olduğu gibi o bölgeye gitmek veya o bölgeden birisini bulmak gibi zorlu yolların aksine, Kaytan Peynircilik ile tüm bunlardan kurtulabilir ve online sipariş hattı ile dilediğiniz peynire dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Az veya tam yağlı, hafif tuzlu, orta veya tam sert, örgülü veya lifli gibi türleriyle her çeşit peyniri sofralarınızda bulundurabilirsiniz.     

İçimizden Tatlar

Anadolu’nun birçok şehrinde yapılan farklı türdeki peynirleri sofralarınızda bulundurarak, bir lezzet cümbüşü yaratmak artık çok kolay. Ülkemizde birçok tarzda üretilen peynirin en yaygın tüketilenleri ise tulum peyniri, kaşar peyniri ve beyaz peynirdir. Bunlara ek olarak lor, çökelek, dil ve otlu peynirde tüketiciler tarafından tercih edilen popüler peynirler arasında yer almaktadır. Yapılış tarzı, üretiminde kullanılan ürünün kalitesi ve üretimdeki malzemelerin fiyatlarına göre peynir çeşitleri de fiyat farklılıkları göstermektedir. Tüm yöresel lezzetlerin ortak noktası ise tatları ile sofralarımızdaki ve hayatımızdaki vazgeçilmez yerleridir. Peynir alımında dikkat edilmesi gereken unsur ise, ürünün doğallığı ve tazeliği bozulmadan sofralarımıza ulaştırılmasıdır.

etiketler
Ödeme

Whatsapp